Jump to content

10 Maj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori
Ditët historike
Prill · Maj · Qershor
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


  • 1497 - Ameriko Vespuçi, detari italian niset në udhëtimin e tij të parë drejt Botës së Re.
  • 1997 - Nga tërmetin në Iranin lindor humbën jetën rreth 1.500 njerëz.
  • 2010 - Autoritet e Serbisë konfirmuan gjetjen e një varreze masive me trupat e 250 shqiptarëve, në Rashkë.

Festa dhe përvjetore

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]