Zef Lleshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Zef Lleshi, gazetar shqiptar. Me një përvojë gati 30 vjeçare për gazetarinë, Lleshi ka punuar në disa media dhe është shquar për mënyrën serioze të të shkruarit dhe të argumentuarit të femomeneve me natyrë politike dhe ekonomike. U nda nga jeta më 7 dhjetor 2015.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 24 mars 2016. Marrë më 9 dhjetor 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)