Zerka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zerka
arabisht : الزرقاء
Qytet
noform
Vendndodhja
Zerka is located in Jordania
Zerka
Zerka
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°5′V 36°6′L / 32.083°V 36.100°L / 32.083; 36.100

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Zarqa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60 km2
Popullsia 481,300 banorë (2011)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Kodi Postal 3

Zarqa (arabisht: الزرقاء) është një qytet në governoratin ZarqaJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Zarqa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale