Zheg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Zheg është një film i shkurtër (22') i prodhuar në vitin 2010. [1]

Skenari[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dy histori të ndryshme pleksen në një pikë. Në njërën anë një e moshuar vazhdon jetën e saj të varfër e të thjeshtë, e harruar nga fëmijët e saj emigrantë, e vetmuar dhe pa dashuri. Në anën tjetër një grua e divorcuar, nënë e dy fëmijëve, nëpërpjekje për të gjetur ekuilibrin.

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit