Zigoitia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zigoitia
Komunë
Vendndodhja
Zigoitia is located in Spanjë
Zigoitia
Zigoitia

Koordinatat: 42°58′6″V 2°43′41″P / 42.96833°V 2.72806°P / 42.96833; -2.72806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Álava
Qarku Zigoitia
Kryetari i Bashkisë Ioseba Mikel Las Heras Martinez de Lapera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 102,07 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1138
Koordinatat 42° 58′ 6″ Veri

2° 43′ 41″ Perëndim


Zigoitia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Zigoitia, të provincës Álava, në Baskia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]