Jump to content

Zimányi Magdolna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Zimányi Magdolna
U lind në(1934-11-29)29 nëntor, 1934
Budapesti
VdiqGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
Budapest, Hungari
ShtetësiaHungareze
Profesionimatematikane dhe shkencëtare kompjuterike

Zimányi Magdolna (29 nëntor, 1934 - 27 mars 2016; Budapest) ishte një matematikane dhe shkencëtare kompjuterike hungareze.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Vdekja e Zimányi Magdolna" (në hungarisht). itf.njszt.hu. Marrë më 26 korrik 2017.