Zizur Mayor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zizur Mayor/Zizur Nagusia
Komunë
Stema_figuraBandera de Zizur Mayor.svg
Vendndodhja
Zizur Mayor/Zizur Nagusia is located in Spanjë
Zizur Mayor/Zizur Nagusia
Zizur Mayor/Zizur Nagusia

Koordinatat: 42°47′12″V 1°41′27″P / 42.78667°V 1.69083°P / 42.78667; -1.69083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Cuenca de Pamplona
Kryetari i Bashkisë Luis María Iriarte Larumbe
Partia UPN
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.6 km2
Lartësia 470 m (m.n.d.)
Popullsia 14084 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31180
Prefiksi +34 (Spain) + 948 (Navarre)
Koordinatat 42° 47′ 12″ Veri

1° 41′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall


Zizur Mayor/Zizur Nagusia ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca de Pamplona, të provincës Navarre, në Navarre. Zizur Mayor/Zizur Nagusia ka 14084 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]