Zugarramurdi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zugarramurdi
Komunë
noform
Zugarramurdi
Stema_figura
Vendndodhja
Zugarramurdi is located in Spanjë
Zugarramurdi
Zugarramurdi

Koordinatat: 43°16′10″V 1°32′30″P / 43.26944°V 1.54167°P / 43.26944; -1.54167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Baztan
Kryetari i Bashkisë Lázaro Dainciart Iribarren
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.6 km2
Lartësia 205 m (m.n.d.)
Popullsia 243 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31710
Prefiksi +34 (Spain) + 948 (Navarre)
Koordinatat 43° 16′ 10″ Veri

1° 32′ 30″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.zugarramurdi.es


Zugarramurdi ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baztan, të provincës Navarre, në Navarre. Zugarramurdi ka 243 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]