Zyra për krijues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Zyra për krijues do të thotë zyra për të drejtat e pronës intelektuale që duhet të krijohet në pajtim me ligjin për të drejtat e autorit, të drejtat e krijuesit dhe të drejtat tjera që kanë të bjnë me të drejten morale në art, kulturë e shencë. [1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LIGJIN TË DREJTAT E AUTORIT DHE TË DREJTAT E TJERA TË PËRAFËRTA Në amëzën assembly-kosova.org Arkivuar 29 shtator 2007 tek Wayback Machine