"Kërkime universitare" 29/2011

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

"Kërkime universitare" 29/2011 si numër i periodikut te Universitetit "Eqrem Cabej në gjuhën shqipe

"Kërkime universitare" numri i parë i së ciles doli në Gjirokastër më 00 === 199= u botua nën kujdesin e një grupi studiuesish shqiptarë te Universitetit: drejtues Gezim Sala kryeredaktor Mihal Kaso, sekretar i kolegjiumit Thoma Nikaetj. Shtëpia botuese "Argjiro"

Tematika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

"Kërkime universitare" 29/2011 Përmbajtja : Gjuhësi-Letërsie huaj

  • Merita Gjokutaj "Elementi folklorik në veprën letrare të Musine Kokalarit" f 37
  • Martin Mato " Gjuetia e shtrigave dhe shekulli XX f.43-54


Gazeta-Shqipetare.png Ky artikull në lidhje me Shtypi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.