Çështja shqiptare: historia dhe politika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çështja shqiptare, historia dhe politika.JPG

Çështja shqiptare: historia dhe politika është një ese e shkruar nga Rexhep Qosja gjysmën e parë të 1990'. Më 1995 përkthimi i saj në frëngjisht u botua nga shtëpia botuese Fayard në Francë.[1]

Ribotime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

U ribotua nga shtëpia botuese Toena më 1998.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]