École de Gaulle-Adenauer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ndërtesa e shkollës

École de Gaulle-Adenauer është shkollë ndërkombëtare franceze në Mehlem, Bon, Gjermani.[1] Sipas vitit 2015, shkolla ka 176 nxënës, përshirë 75 nxënës para-shkollor dhe 101 nxënës të shkollës fillore.[2]

Në vitin 1990, shkolla morri emrin "Lycée de Gaulle-Adenauer" pas Charles de Gaulle dhe Konrad Adenauer.[3]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Mentions légales"/"Impressum." École de Gaulle-Adenauer. Marrë më 20 shtator 2015. "Meckenheimer Straße 45 - 53179 Bonn"
  2. ^ "BONN Ecole française de Gaulle-Adenauer . Marrë më 20 shtator 2015.
  3. ^ "Les dates clés de l’École de Gaulle-Adenauer"/"Meilensteine der École de Gaulle-Adenauer." École de Gaulle-Adenauer. Marrë më 20 shtator 2015.