Överkalix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Överkalix
Qytet
noform
Pamje nga Överkalix
Vendndodhja
Överkalix is located in Suedia
Överkalix
Överkalix

Koordinatat: 66°21′V 22°53′L / 66.350°V 22.883°L / 66.350; 22.883

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Norrbotten
Qarku Qarku Norrbotten
Komuna Komuna Överkalix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.06 km2
Popullsia 975 banorë
Dendësia 976 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Prefiksi 0926

Överkalix (Finlandisht: Ylikainuu) është qytet në provincën Norrbotten, Suedi me 975 banorë më 2010. Ndodhet 105 kilometra në verilindje të Luleå.