Đuro Pilar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Duro Pilar
Gjuro Pilar.JPG
Duro Pilar
Informacione
Ditëlindja:22 Prill 1846
Vendlindja:Brod na Savi , Zagreb , Kroaci
Vdekur më: 19 Maj 1893
Vendvdekja:Zagreb , Kroaci
Aktiviteti:GjeologeProfesore
Rektore
Nënshtetësia:Kroate

Duro Pilar ishtë një gjeolog , profesor dhe rektor në Universitetin e Zagrebit . Ai lindi në Brod dhe vdiq në ZagrebKroacisë .


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.