İrfan Değirmenci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

İrfan Değirmenci ose Irrfan Degirmengji (lindur më 3 Nëntor 1977 në Ankara) është një prezantues televiziv, gazetar dhe shkrimtar turk.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

İrfan Değirmenci e filloi karrierën e tij si reporter për një radio stacion lokal të Ankarasë në vitin 1996. Ai u diplomua për Gazetari në Universitetin e Ankarasë . Değirmenci priti lajmet e FOX (2007-2010), Kanal D (2010-2017) dhe Halk TV (2019-. . . . ). [1] Ai flet turqisht dhe anglisht .

Programet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • İrfan Değirmenci ile Çalar Saat ( Dhelpra, 2007-10)
  • İrfan Değirmenci ile Kanal D Haber Günaydın ( Kanal D, 2010–17)
  • İrfan Değirmenci ile Halk Ana Haber ( Halk TV, 2019–)

Shënim[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/irfan-degirmenci-kimdir-irfan-degirmenci-kac-yasinda-nereli-3499185/