Željko Milinovič

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Željko Milinovič
Të dhënat personale
Emri i plotëŽeljko Milinovič
Data e lindjes (1969-10-12) 12 Tetor, 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesLjubljana, Sllovenia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991Slovan
1992-1994Olimpija Ljubljana
1994-1995Železničar Ljubljana
1995-1998Maribor
1998-2000LASK Linz
2000Graz
2001-2004JEF United Ichihara
2005-2006LASK Linz
2006-2007Olimpija Ljubljana
Ekipi kombëtar
1997–2002Flag of Slovenia.svg Sllovenia38(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Željko Milinovič (lindur më 12 Tetor 1969) është një ish-futbollist slloven.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin slloven ka luajtur 38 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Slovenia.svg Sllovenia
Vite Ndeshje Gola
1997 1 0
1998 2 0
1999 9 0
2000 11 2
2001 8 1
2002 7 0
Gjithsej 38 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]