1054

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori


Mbi vitin 1054.

Ngjarje[redakto | përpunoni burim]

Skizma e Madhe e Kishës Perëndimore dhe asaj Lindore.

Lindje[redakto | përpunoni burim]

Vdekje[redakto | përpunoni burim]