10 Downing Street

Coordinates: 51°30′12″N 0°07′40″W / 51.503396°N 0.127640°W / 51.503396; -0.127640
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

51°30′12″N 0°07′40″W / 51.503396°N 0.127640°W / 51.503396; -0.127640

10 Downing Street
Stampa:Vendndodhja hartë
Informacion i përgjithshëm
QiramarrësRishi Sunak (Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar)
Larry (Chief Mouser to the Cabinet Office) Stampa:Infobox designation list

10 Downing Street (shqip: Rruga "Downing" nr. 10) në Londër është zyra dhe vendbanimi i Kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar. Në Mbretërinë e Bashkuar, njihet gjerësisht edhe si Numri 10.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]