120

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori


Mbi vitin 120.

Ngjarje[redakto | redakto tekstin burimor]

Lindje[redakto | redakto tekstin burimor]

Vdekje[redakto | redakto tekstin burimor]

15 dhjetor u martirizua nga paganët në Romë Shën Elefteri, “episkop i Vlorës dhe i Ilirikut” dhe nëna e tij Anthia.


Titulli i lidhjes