382

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori


Mbi vitin 382.

Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

U mbajt një Sinod (Këshill) lokal në Romë, nën drejtimin e shën Joan Damaskinit, ku u vendos një radhitje e plotë e librave kanonikë të Dhiatës së Vjetër dhe Dhiatës së Re.

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]