Jump to content

AMC Networks

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
AMC
ISINUS00164V1035
IndustriaTelekomunikacion
ThemeluesiCharles Dolan
Zyrat qendrore,
Zona e shërbimit
Njerëzit kyç
OwnerAMC Networks Inc.

AMC ësht një kanal televiziv kabllor dhe satelitar amerikan, e lëshuar në 1 tetor 1984, në pronësi të AMC Networks Inc.