ATA

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dy kushërinj të parë të rinj, Adi dhe Soni, ikin çdo mëngjes të nxjerrin lopët të kullosin në fushë jashtë fshatit. Tensionet rriten kur babai i Sonit vendos të ndajë tokën që zotëron së bashku me vëllanë e tij, babanë e Adit. Siç vazhdon rutina e përditshme e jetës, babai i Sonit fillon të ndërtojë një gardh, duke e sjellë atë në konflikt vdekjeprurës me babain e Adit.Teksa dy fëmijët kthehen në shtëpi në fund të ditës, përballja mes dy vëllezërve të rritur kërcënon të ndryshojë jetën e fëmijëve të tyre përgjithmonë. [1]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]