A Illa de Arousa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
A Illa de Arousa
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
A Illa de Arousa is located in Spanjë
A Illa de Arousa
A Illa de Arousa

Koordinatat: 42°33′16″V 8°51′50″P / 42.55444°V 8.86389°P / 42.55444; -8.86389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku Salnés
Kryetari i Bashkisë José Manuel Vázquez Vázquez
Partia Socialist Party of Galicia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7 km2
Lartësia 9 m (m.n.d.)
Popullsia 4928 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Arousán, á
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36626
Koordinatat 42° 33′ 16″ Veri

8° 51′ 50″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ailladearousa.es


A Illa de Arousa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Salnés, të provincës Pontevedra, në Galicia. A Illa de Arousa ka 4928 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]