Jump to content

Provinca Pontevedra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Pontevedra (provincë))
Provinca Pontevedra
Popullsia
 • Gjithsej950.919

Pontevedra është një provincë e komunitetit autonom Galicia, në Spanjë. Pontevedra ka një popullsi prej 950,919 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4,495 km2.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]