A Place Further than the Universe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

A Place Further than the Universe (Gjuha japoneze: 宇宙よりも遠い場所 Sora Yorimo Tōi Basho, Shqip: Një vend më larg Universit) është seri televizive anime prodhuar nga Madhouse. Seria drejtohet nga Atsuko Ishizuka dhe personazhet e animes janë të dizajnuar nga Takahiro Yoshimatsu.

Përmbledhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Mari Tamaki është një nxënëse e shkollës së mesme të dytë që dëshiron të shfrytëzojë më së shumti nga rinis e saj, por zakonisht ka shumë frikë për ta bërë këtë. Një ditë, ajo takon Shirase Kobuchizawa, një vajzë që ka shpëtuar për të udhëtuar në Antarktikë, ku nëna e saj u zhduk tre vjet më parë. Së bashku me dy vajzat tjera, Hinata Miyake dhe Yuzuki Shiraishi, ata u bashkuan me një ekspeditë të drejtuar drejt Antarktikut.

Dublimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personazhi Dublimi në japonisht
Mari Tamaki Inori Minase[1]
Shirase Kobuchizawa Kana Hanazawa[1]
Hinata Miyake Yuka Iguchi[1]
Yuzuki Shiraishi Saori Hayami[1]
Gin Toudou Noto Mamiko[2]
Kanae Maekawa Yōko Hikasa[2]
Yumiko Samejima Lynn[2]
Megumi Takahashi Hisako Kanemoto[2]
Tamiko Shiraishi Kaede Hondo[2]
Rin Tamaki Sayaka Ohara[2]
Takako Kobuchizawa Ai Kayano[3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b c d "A Place Further Than the Universe Reveals Video, Character Designs, Cast, Staff". Anime News Network (në anglisht).
  2. ^ a b c d e f "A Place Further Than the Universe Reveals More Cast, January 2 Premiere". Anime News Network (në anglisht). 13 dhjetor 2017. Arkivuar nga origjinali më 13 dhjetor 2017. Marrë më 13 dhjetor 2017.
  3. ^ http://yorimoi.com/character/