Aa en Hunze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Aa en Hunze (kthjellim).


Aa en Hunze
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Aa en Hunze.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Drenthe – stema Drenthe
Kryeqëndra Gieten
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°00′V 6°45′L / 53°V 6.75°L / 53; 6.75 (Aa en Hunze)Koordinatat: 53°00′V 6°45′L / 53°V 6.75°L / 53; 6.75 (Aa en Hunze)
Sipërfaqja 278,86 km2
Popullsia 25.772 banorë 2011
Dendësia Gabim shprehjeje: Shenjë e panjohur "," pikësimi banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 050, 0592, 0598, 0599
Kodi Postar 9443-9469, 9510-9519, 9654-9659
Kodi statistikor 1680
Gieten is located in Hollandë
Gieten
Gieten
Aa en Hunze – harta_foto
www.aaenhunze.nl

Aa en Hunze është një bashki në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 278.86 km² dhe popullsi 25772 banorë[1]. Gieten është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Drenthe