Aage Rou Jensen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Aage Rou Jensen
Të dhënat vetjake
Emri i plotëAage Rou Jensen
Datëlindja(1924-09-24)24 shtator 1924
VendlindjaAarhus, Danimarkë
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
VendvdekjaAarhus, Danimarkë
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1941–1962AGF410(89)
Karriera ndërkombëtare
1945Danimarka U211(0)
1952–1957Danimarka B7(2)
1945–1957Danimarka30(11)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Aage Rou Jensen (24 shtator 1924 - 8 qershor 2009) ishte një futbollist danez i cili ka luajtur për skuadrën AGF, ku më vonë u bë menaxher i kësaj skuadre.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ The Year in American Soccer - 1963 Arkivuar 3 mars 2009 tek Wayback Machine. sover.net