Aalten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Aalten (kthjellim).


Aalten
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Aalten.svg
Pamje nga Aalten

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Aalten
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°55′30″V 6°34′51″L / 51.925°V 6.580833°L / 51.925; 6.580833 (Aalten)Koordinatat: 51°55′30″V 6°34′51″L / 51.925°V 6.580833°L / 51.925; 6.580833 (Aalten)
Sipërfaqja 97,09 km2
Popullsia 27.365 banorë 2011
Dendësia 281,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0315, 0543
Kodi Postar 7090-7091, 7095, 7120-7123, 7125-7126
Kodi statistikor 0197
Vendndodhja
Aalten is located in Hollandë
Aalten
Aalten
Aalten – harta_foto
www.aalten.nl

Aalten është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 97.09 km² dhe popullsi 27365 banorë[1]. Aalten është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland