Abcoude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Abcoude (kthjellim).


Abcoude
—  woonplaats  —
stema_figuraAbcoude vlag.svg
Pamje nga Abcoude

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Komuna De Ronde Venen
Koordinatat 52°16′19″V 4°58′13″L / 52.271944°V 4.9702778°L / 52.271944; 4.9702778 (Abcoude)Koordinatat: 52°16′19″V 4°58′13″L / 52.271944°V 4.9702778°L / 52.271944; 4.9702778 (Abcoude)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0305
Kodi Postar 1390 - 1391
Vendndodhja
Abcoude is located in Hollandë
Abcoude
Abcoude

Abcoude është një qytezë në De Ronde Venen, provinca UtrechtHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Abcoude – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Utrecht