Abdurrahman Nokshiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Abdurrahman Nokshiqi i njohur edhe si Abi Nokshiqi, lindi në vitin 1941Pejë dhe vdiq në vitin 2000Prishtinë, ishte vallzues i baletit dhe koreograf. Ligjëroi në Fakutetin e Artit Dramatik të Universitetit të Prishtinës.

Veprat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Abi Nokshiqi ka bërë koreografinë e këtyre pjesëve teatrale:

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Abdurrahman Nokshiqi at IMDb