Abegondo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abegondo
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Abegondo is located in Spanjë
Abegondo
Abegondo

Koordinatat: 43°12′24″V 8°18′36″P / 43.20667°V 8.31000°P / 43.20667; -8.31000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku A Coruña
Kryetari i Bashkisë José Antonio Santiso Miramontes (PP)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 83.81 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 5664 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15318
Koordinatat 43° 12′ 24″ Veri

8° 18′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.abegondo.es


Abegondo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun A Coruña, të provincës A Coruña, në Galicia. Abegondo ka 5664 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 83.81 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]