Abejar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abejar
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Abejar is located in Spanjë
Abejar
Abejar

Koordinatat: 41°47′V 2°46′P / 41.783°V 2.767°P / 41.783; -2.767

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile and León
Provinca Soria
Qarku Pinares
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier Romero Benito . (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.43 km2
Lartësia 1090 m (m.n.d.)
Popullsia 383 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit abejaruco, abejareño, abejarense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42146
Faqja Zyrtare www.abejar.galeon.com


Abejar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pinares, të provincës Soria, në Komunitetin Castile dhe León. Abejar ka 383 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.43 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]