Jump to content

Provinca Soria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Soria (provincë))
Provinca Soria
Popullsia
 • Gjithsej95.101
Emri i banorëvespanjisht: Soriano/a

Soria është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. Soria ka një popullsi prej 95101 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10,303 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]