Abrera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Abrera
Komunë
Vendndodhja
Abrera is located in Spanjë
Abrera
Abrera

Koordinatat: 41°31′V 1°54′L / 41.517°V 1.900°L / 41.517; 1.900

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.89 km2
Lartësia 105 m (m.n.d.)
Popullsia 9166 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Abrera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Abrera ka 9166 banorë (2003), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Abrera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale