Aceuchal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aceuchal
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Aceuchal is located in Spanjë
Aceuchal
Aceuchal

Koordinatat: 38°39′V 6°29′P / 38.650°V 6.483°P / 38.650; -6.483

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Aceuchal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63 km2
Lartësia 303 m (m.n.d.)
Popullsia 5538 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Aceuchal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Aceuchal, të provincës Badajoz, në Komunitetin Extremadura. Aceuchal ka 5538 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]