Adas Juškevičius

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Adas Juskevicius by Augustas Didzgalvis.jpg
Informacionet
Emri dhe Mbiemri: Adas Juškevičius
Ditëlindja: 3 janar 1989
Vendlindja: Kaunas, Lituani
Kombësia: Lituanezë
Gjatësia: 1,94 m
Pesha: 92 kg
Pozita: Shooting guard / Point guard
Numri: 4
Ekipi: Basket Zaragoza 2002

Adas Juškevičius (lindi më 3 janar 1989) është basktebollistë lituanezë i cili luan për Basket Zaragoza 2002.