Addys Mercedes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Addys Mercedes është një këngëtare dhe kompozitore, lindur në Moa / Holguin, Kuba. Jeton në Düsseldorf të Gjermanisë & Tenerife (Spanjës).

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albume[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Mundo Nuevo (2001 Media Luna)
 • Nomad (2003 Media Luna)
 • Addys (2012 Media Luna)

Single dhe Video[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Mundo Nuevo (2001 Media Luna)
 • Gitana Loca (2005 Media Luna)
 • Esa Voz (2005 Media Luna)
 • Sabado Roto (2011 Media Luna)
 • Hollywood (2012 Media Luna)
 • Gigolo (2012 Media Luna)

Remikse[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

- Latin House, Ragga, Deep House -

 • Mundo Nuevo (Tony Brown - Media Luna)
 • Gitana Loca (Tony Brown - Media Luna)
 • Esa Voz (4tune twins - Media Luna)
 • Afro D' Mercedes (Andry Nalin - Media Luna)
 • Oye Colombia (4tune twins - Media Luna)
 • Cry It Out (Guido Craveiro - Media Luna)
 • Cha Ka Cha (Ramon Zenker - Media Luna)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]