Adnan Neziri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Adnan Neziiri është një ekonomist dhe politikan shqiptar nga Maqedonia Veriores.[1]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai u lind më 20 dhjetor 1964 në fshatin e Tetovës, Reçicë e Vogël, Republika Socialiste Federative e Jugosllavisë. Ka diplomuar në Fakultetin Ekonomik të Universitetit të Prishtinës . Më 15 korrik 2020 është zgjedhur deputet nga Aleanca për ShqiptarëtKuvendin e Maqedonisë së Veriut . [1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Атнан Незири" (në maqedonisht). Собрание на Република Северна Македонија. Marrë më 1 qershor 2021.