Ado Gegaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ado Gegaj (23 gusht 1958 - Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë) është një këngëtar i shquar boshnjakë. Përndryshe është vëllau i këngëtares së shquar, Hajrije Gegaj si dhe i muzikantit, Izet Gegaj. [1] [2]

Diskografija[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Okreni moj broj (1987)
 • Telefon zvoni (1988)
 • Ljubav za ljubav (1989)
 • Ti si dio mene (1990)
 • Gdje si bila (1994)
 • Vjerovo' sam ti (1995)
 • Ovo malo duše (pjesma) (1998)
 • Pobjednik na kraju (2000)
 • HITOVI (2002)
 • Nazovi zbog nas (2002)
 • LIVE 100% (2005)
 • Dunjo moja (2008)
 • Sad i ja znam... (2011) [3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "Ado Gegaj". Arkivuar nga origjinali më 5 korrik 2017. Marrë më 17 nëntor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ Ado Gegaj
 3. ^ http://www.discogs.com/artist/1399180-Ado-Gegaj

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]