Ado Gegaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ado Gegaj (23 gusht 1958 - Sarajevë, Bosnje dhe Hercegovinë) është një këngëtar i shquar boshnjakë. Përndryshe është vëllau i këngëtares së shquar, Hajrije Gegaj si dhe i muzikantit, Izet Gegaj. [1] [2]

Diskografija[redakto | përpunoni burim]

 • Okreni moj broj (1987)
 • Telefon zvoni (1988)
 • Ljubav za ljubav (1989)
 • Ti si dio mene (1990)
 • Gdje si bila (1994)
 • Vjerovo' sam ti (1995)
 • Ovo malo duše (pjesma) (1998)
 • Pobjednik na kraju (2000)
 • HITOVI (2002)
 • Nazovi zbog nas (2002)
 • LIVE 100% (2005)
 • Dunjo moja (2008)
 • Sad i ja znam... (2011) [3]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

 1. ^ Ado Gegaj
 2. ^ Ado Gegaj
 3. ^ http://www.discogs.com/artist/1399180-Ado-Gegaj

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]