Adrian Bakalli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Adrian Bakalli
Të dhënat personale
Emri i plotëAdrian Bakalli
Data e lindjes (1976-11-22) 22 Nëntor 1976 (43 vjeç)
Vendi i lindjesBruksel, Belgjikë
Gjatësia1,90 m (6 ft 3 in)
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–1999R.W.D. Molenbeek
1999–2000Watford2(0)
2001Swindon Town1(0)
2005–2006Rode Verrewinkel14(2)
Ekipi kombëtar
1996Belgjika U215(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 09:17, 20 qershor 2012 (UTC)

Adrian Bakalli (lindur me 22 nentor 1976 ne Brussels) është nje futbollistbelgjian me origjine shqiptare.[nevojitet citimi] He represented the Belgium Under-21 side.

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]