Adrianne Palicki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Adrianne Palicki

Adrianne Palicki lindi më 6 maj 1983Toledo (Ohio), SHBA,është aktore amerikane. Tyra Collette ka luajtur në serinë e NBC Friday Night Lights dhe në serinë e The WB (The CW) rolin e Kara (Supergirl) në episodin "Covenant".

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Adrianne Palicki tek IMDb


Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.