Aerobiku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Aerobik)
Jump to navigation Jump to search
Aerobiku

Aerobik janë ushtrime trupore të kombinuara me kërcime muzikore dhe gjimnastikë gjatë të cilave ushtrohet rritja e vëllimit të oksigjenit në trupin e njeriut.