Afrodita Salihi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Afrodita Salihi
Afrodita Salihi 1989.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëAfrodita Salihi
Data e lindjes (1989-04-11) 11 Prill, 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesShkup, Maqedoni
Gjatësia1,60 m (5 ft 3 in)
PozicioniSulmuese
Informacionet për klubin
Klubi aktualŽFK Kočani
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
00ŽFK Škiponjat
2010–2011ŽFK Naše Taksi
2011Olympia Sofia
2011–2012ŽFK Edinstvo
2012–0ŽFK Kochani
Ekipi kombëtar
00Maqedonia U19
00Maqedonia
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Afrodita Salihi (e lindur më 11 prill 1989) është një futbolliste shqiptare nga Maqedonia e cila luan si sulmuese për klubin KFG Koçani. Në mesin e ekipeve që ajo ka luajtur është KFG Shqiponjat, FK Nashe Taksi, Olympia Sofje dhe KFG Edinstvo. Ajo është një anëtar e kombëtares maqedonase të futbollit të grave.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]