Ager

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Àger
Komunë
noform
Mare de Déu de la Pertusa in Corçà
Stema_figura
Vendndodhja
Àger is located in Spanjë
Àger
Àger

Koordinatat: 42°0′13″V 0°45′45″L / 42.00361°V 0.76250°L / 42.00361; 0.76250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Lluís Ardiaca Montardit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 160.6 km2
Lartësia 642 m (m.n.d.)
Popullsia 555 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Agerencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25691
Koordinatat 42° 0′ 13″ Veri

0° 45′ 45″ Lindje


Àger është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Àger ka 555 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 160.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Àger – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale