Agjencia e punësimit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gazetarja Nellie Bly po heton agjencitë e punësimit.

Një agjenci punësimi është një organizatë që përputh punëdhënësit me punonjësit. Në vendet e zhvilluara, ka shumë biznese private që veprojnë si agjenci punësimi dhe agjenci punësimi të financuara nga publiku.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]