Agron Bala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Agron Bala ka lindur në qytetin e Shkodrës11 prill të vitit 1957. U diplomua në vitin 1982 në Universitetin e Tiranës, në degën gjuhë letërsi, më pas mbaron studimet për gazetari. Ka pasur një karrierë të pasur në televizion si skenarist, autor programi, pedagog dhe shkrimtar. U nda nga jeta në Tiranë më 15 janar 2016.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ndahet nga jeta kolegu Agron Bala". rtsh.al. RTSH. Marrë më 3 janar 2016.


Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.