Aguascalientes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Aguascalientes është një qytetMeksike. Qyteti është krijuar në vitin 2008 dhe është Kryeqyteti i shtetit të federuar homonim. Qyteti ka me shume se 723.000 banor, një sipërfaqe prej 1168 km² dhe një dendësi prej 619 banor për km².

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Templo de San Antonio