Aguilar de Campoo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aguilar de Campoo
Komunë
noform
Castle of Aguilar de Campoo
Stema_figura
Vendndodhja
Aguilar de Campoo is located in Spanjë
Aguilar de Campoo
Aguilar de Campoo

Koordinatat: 42°48′V 4°16′P / 42.800°V 4.267°P / 42.800; -4.267

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Palencia
Qarku Montaña Palentina
Kryetari i Bashkisë María José Ortega Gómez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.62[1] km2
Lartësia 892 m (m.n.d.)
Popullsia 7242 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Aguilarenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34800


Aguilar de Campoo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montaña Palentina, të provincës Palencia, në Komunitetin Castile dhe León. Aguilar de Campoo ka 7242 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.62 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]