Aiguamúrcia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aiguamúrcia
Komunë
noform
Santes Creus Monastery
Vendndodhja
Aiguamúrcia is located in Spanjë
Aiguamúrcia
Aiguamúrcia

Koordinatat: 41°19′V 1°21′L / 41.317°V 1.350°L / 41.317; 1.350

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Josep Jesús Escoda Anguera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 73.2 km2
Lartësia 314 m (m.n.d.)
Popullsia 914 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Aiguamurciencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43815
Faqja Zyrtare www.aiguamurcia.altanet.org


Aiguamúrcia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Aiguamúrcia ka 914 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 73.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]