Aitona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aitona
Komunë
Vendndodhja
Aitona is located in Spanjë
Aitona
Aitona

Koordinatat: 41°29′V 0°28′L / 41.483°V 0.467°L / 41.483; 0.467

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Pau Blanco
Partia ERC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.9 km2
Popullsia 2248 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Aitona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Aitona ka 2248 banorë (2001), dhe përfshinë një sipërfaqe prej km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aitona – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale